Nahrávám...

Oranžové víno - nový trend nebo starobylá tradice?

Oranžové víno - nový trend nebo starobylá tradice?

Oranžové víno získalo svůj název z půvabné oranžové barvy, která může variovat v mnoha odstínech od tmavě žluté až po sytě růžovo-oranžovou. Označujeme tak vína bílých odrůd, která vznikla způsobem, kterým se běžně zpracovávají hrozny červené - tedy fermentací - kvašením na slupkách a dlouhým zráním na kvasničních kalech.

Kvašení na slupkách je více než 5 tisíc let starý způsob zpracování bílých vinných hroznů, který má, podle dostupných historických záznamů,  základy v Gruzii, kde se k takovéto přeměně hroznů v lahodný vinný mok využívaly veliké keramické nádoby qvevri, které byly zakopávány pod zem. Dnes označujeme pojemem "oranžové víno" vína fermentovaná společně se slupkami včetně těch, která takto vznikla i v jiných než keramických nádobách - nejčastěji v dubových sudech.

Možná se na tomto místě hodí zmínit, jak zpravidla dnes vznikají vína bílá - tedy vína z bílých hroznů. Bílá vína vznikají kvašením hroznovém moštu, který byl vylisován z bobulí a následně po různě dlouhé době oddělen od slupek a zbytků dužniny - rmutu.

Proslaveným a klíčovým regionem, kde vinaři dovedou dát vzniknout famozním oranžovým vínům, je oblast ležící na slovinsko italské hranici - Goriška Brda a Collio. Můžete ale také ochutnat moravská oranžová vína. Záliba v této prastatré metodě zpracování bílých hroznů kvete zejména mezi vinaři, kteři dávají vzniknout přírodním - autentickým vínům.

Rozhodnete-li se pro oranžové víno, určitě neočekávejte bohaté aroma lučních květů, bezinky či broskví. Tato vína nejsou postavena na "primární aromatice". Poetičtěji řečeno to znamená, že jsou spíše cudná, jejich podmanivá vůně potřebuje čas, aby se mohla projevit. Podobně to platí o chuti. Hledáte-li vína lehká, svěží, ovocitá a jednoduchá, po "oranžádě" spíše nesahejte. Tato jsou více komplikovaná, obsahují na bílé víno nezvykle mnoho tříslovin, jejich chuť těsně po otevření může být až nelibá. Proto chystáte-li se vychutnat si oranžové víno, otevřete jej minimálně pár hodin dopředu, můžete je i přelít do dekantační nádoby. Vyžadují čas, otevřenou mysl i srdce, ale dovedou se odměnit kaleidoskopem chutí, který připomíná tajemnou zahradu, v níž můžete prostupováním do jejího nitra okusit další a další chutě a vůně.