Nahrávám...

Degustace vinařství Dalibor Osička

Degustace vinařství Dalibor Osička

11. května 2017


Dalibora Osičku známe přes 3 roky. Na otevřených sklepích ve Velkých Bílovicích jsme se tehdy zeptali Jaroslava Osičky, ať nám doporučí, kam máme jít ještě koštovat. Poslal nás k Daliborovi: “Jděte k bráchovi, ten to dělá dobře.“


Dalibor Osička se svou ženou Janou nás navštívili skoro po dvou letech a dlouho jsme hledali společný termín. To jen potvrzuje naší hypotézu, že Dalibor Osička je skutečně skvělý a tak trochu utajený vinař. Je prostě na roztrhání. Všechna místa na degustaci byla rezervována během 4 dní, představte si to! Letos s sebou Osičkovi vzali i dceru Moniku, která má jasně našlápnuto na roli sklepmistrové. Naše feministická srdce zajásala. :-)

Co se pilo?

Každé z 11 vín si našlo své příznivce. Porovnali jsme mimo jiné dva ročníky Kachetinského Tramínu.

Kachetinská metoda je stařičký způsob výroby vína pocházející z Gruzie. Velmi zjednodušeně řečeno, hlavní rozdíl oproti dnešní praxi, spočívá v dlouhé maceraci a kvašení bílých vín na rmutu (celých pomletých či pošlapaných hroznech) v podzemních hliněných nádobách.  Výsledkem je pak tzv. oranžové víno. Po stočení ze rmutu zrají tato vína delší dobu na kvasničných kalech v hliněných nádobách nebo dřevěných sudech.


Kachetinský Tramín 2013 byl z našeho archivu a ročník 2015 je novinka, kterou Osičkovi čerstvě pouští do prodeje. 2013ka nás naprosto dostala, zpočátku byla hodně uzavřená až „zaprděná“, ale po několikerém zakroužení karafou se krásně otevřela a přinesla nečekané zážitky. Vůně byla hodně komplexní, nazrálé ovoce, byliny, čaj, chuť byla mnohovrstevnatá, hladká a harmonická. Mladší bráška už také projevuje precizní charakter, ale neuškodí mu, když si u nás ještě trošku poleží.


Ohromný byl Pinot blanc 2011. Nazrálé bylinkové tóny na nose a v chuti komplexní s parádní kyselinou. Jako stvořený k sušené šunce i na klidné večery jen tak při sklence za odměnu po náročném dni.

Svěží Ryzlink vlašský 2015 byl pěkně hravý, jemný se šťavnatou kyselinou a parádní minerální dochutí. I když se skvěle pije už teď, vinař by mu rád dopřál ještě ležení na sudu. Ochutnávali jsme první šarži, která čítá jen pár lahví. Chcete-li ochutnat tuto svěží variantu vlašáku, tak se stavte pro lahev co nejdřív!

Další příležitost ochutnat Daliborova vína bude v Kutné Hoře na Natura Festivalu 8. července nebo na Letní slavnosti autentických vín 28. - 30. července ve Velkých Bílovicích. Taky u nás ve Fajnšmekru budou teď často po skleničce, no a každopádně po lahvičce. ;-)

Stavte se! Těšíme se na vás!

FYI fotka je z archivu Dalibora Osičky. Děkujeme!