Nahrávám...

Georg Preisinger

Pro rodinu Preisingerů je vinaření centrem jejich životů již po pět generací . Vše začalo v roce 1851 smíšenou farmou, která se přes několik generací přetvořila v současné vinařství v obci Gols v oblasti Burgenland. Po vystudování vinařské školy v Klosterneuburgu a několika praxích v Kalifornii, Jižní Africe a Německu převzal v roce 2010 vinařství Georg Preisinger. Na svých cestách se seznámil se všemi vymoženostmi a sofistikovanými postupy moderní enologie, aby se nakonec mohl vrátit ke kořenům a dělat víno tak, jak se v jeho rodině dělalo vždy; poctivě, pravdivě v souladu s přírodou.

Symbol rakety na etiketách představuje tekuté cestování časem, které vám Georgova vína umožní, právě proto, že ctí odlišnosti ročníků a terroir.

„Vše co děláte má odezvu. Ve vinohradě, ve sklepě. Vinifikace je celostní proces, jeho části jsou neoddělitelně propojeny. Ocenění, obezřetnost, talent. To, co dostanete zpět je nedocenitlné: vnitřní uspokojení, že jste udělali něco smysluplného a vytvořili něco dobrého. V průběhu vývoje je stejně důležité pamatovat na tradice jako hledět vpřed. Nejen pití a užívání si vína je cestováním v čase, ale také jeho vinifikace. Je to fascinující propojování včerejška, dněška i zítřka. Příjemnou cestu!“

Georg Preisinger, Blaufrankisch Heideboden 2009

červené, suché, středně plné, Frankovka
Heideboden, Gols, Burgenland, Rakousko

Cena: 320 Kč

ZobrazitKoupit

Georg Preisinger, Chardonnay Heideboden 2013

bílé, suché, ovocité, osvězující
Heideboden, Gols, Burgenland, Rakousko

Cena: 240 Kč

ZobrazitKoupit

Georg Preisinger, Chardonnay Ungerberg 2009

bílé, suché, středně plné, z 1 – 3 roky starých dubových sudů
Heideboden, Gols, Burgenland, Rakousko

Cena: 420 Kč

ZobrazitKoupit

Georg Preisinger, Welschriesling 2012

bílé, suché, lehké, minerální, osvěžující
Gols, Burgenland, Rakousko

Cena: 210 Kč

ZobrazitKoupit

Georg Preisinger, Zweigelt Heideboden 2012

červené, suché, ovocité, lehčí
Heideboden, Gols, Burgenland, Rakousko

Cena: 299 Kč

ZobrazitKoupit