Nahrávám...

Gut Oggau, Burgenland, Rakousko

Nově interpretovaná tradice


Duší a srdcem vinařství Gut Oggau jsou Eduard Tscheppe a Stephanie Tscheppe-Eselböck. Malé rodinné vinařství z městečka Oggau v rakouském Burgenlandu hospodaří biodynamicky s velkým respektem a citem k půdě, okolní přírodě i místnímu terroir.

Jejich vína pro nás převypravují tradici a duši vinaření v regionu moderním jazykem.  Jsou svěží, progresivní, charakterní a osobitá, ale vznikla velmi prostě a velmi tradičně, jenom z hroznů a práce. Právě pro svůj osobitý výraz jsou oceňovaná v nejprestižnějších restauracích světa, včetně kodaňské Nomy.

Proč je máme rádi?

Eduard a Stephanie jdou svou cestou a na ní je vede vášeň pro vína, která jsou pravdivá a vyjadřují charakter místa a času, kde vznikla. Neziderské jezero, na jehož březích jemně opečováváno roste a zraje jejich víno, má velmi specifické mikroklima, které se odráží v mineralitě a komplexnosti vín.


Charakter vín přirovnávají k charakteru člověka. Vína, která se vám představují jako osobnosti, spoluutvářejí rodinu, se kterou stojí za to se blíže seznámit.


Vína Gut Oggau naleznete jen na třech místech v Praze, v Michelinské restauraci La Degustation Bohéme Bourgeois, ve vinárně Bokovka a u nás ve Fajnšmekru.

Gut Oggar vstup do vinařství