Nahrávám...

Im Weinegg

Vinař Fabian Schmidt nepochází ze starobylé vinařské rodiny, je prvním vinařem ve své rodině. Po ukončení studia začínal jen s tím, co se naučil na univerzitě. Je vinařem racionálním, upřednostňujícím rovnováhu. „Je důležité zachovat tradici ale nevyhýbat se vymoženostem techniky. Mým cílem je vytváření vysoce kvalitních vín, která pravdivě zobrazují terroir. Kladu velký význam na ruční práci ve vinicích. Kromě prořezávání keřů také odstraňujeme nadbytečné mladé výhonky, regulujeme výnosy prostřednictvím „zelené sklizně“. Hrozny lisujeme velmi šetrně. Mošt po sedimentaci teče samospádem v klenutém sklepení bez přečerpávání. Většina vín kvasí při kontrolované teplotě zhruba 15 °C v nerezových tancích. Vína z hroznů ze starých vinic kvasí v dřevěných sudech.“

Fabian je členem sdružení „Generace Riesling“. Toto sdružení reprezentují mladí, ambiciózní a dobře vystudovaní vinaři a vinařky, jejichž věk nepřesahuje 35 let.

Oblast Rheingau je jednou ze 13 vinných německých oblastí a má svou charakteristickou polohu. Ve Wiesbadenu řeka Rýn přerušuje své směřování na sever a stáčí se na západ, aby po 30 km pokračovala dále na sever. Vetšina vinic je situována na pravém břehu řeky, ale další jsou i dále po otočce na sever, některé Fabianovi vinice jsou až 40 let staré. Hochheim leží na soutoku Rýna a Mohanu.

Im Weinegg, Generation Riesling 2012

bílé, suché, minerální
Hochheim, Rheingau, Německo

Cena: 230 Kč

ZobrazitKoupit

Im Weinegg, Riesling Holle trocken alte reben 2011

bílé, suché, minerální
Holle, Hochheim, Rheingau, Německo

Cena: 299 Kč

ZobrazitKoupit

Im Weinegg, Riesling Kabinett Feinherb 2012

bílé, polosuché, lehké
Hochheim, Rheingau, Německo

Cena: 199 Kč

ZobrazitKoupit

Im Weinegg, Riesling Kabinett trocken 2012

bílé, suché, lehké
Hochheim, Rheingau, Německo

Cena: 199 Kč

ZobrazitKoupit

Im Weinegg, Riesling Reichstal Spatlese trocken 2012

bílé, suché, minerální
Reichstal, Hochheim, Rheingau, Německo

Cena: 250 Kč

ZobrazitKoupit