Nahrávám...

Ota Ševčík - talentovaný vinař z Bořetic.

Ota Ševčík je mladý vinař, který hospodaří na necelých 2 ha vinohradu v okolí vinařské obce Bořetice, na viničních tratích Čtvrtě a Kraví Hora. Pro nás je Ota jedním z nejtalentovanějších moravských vinařů, který umí skvěle pracovat z bílými i červenými hrozny a dovede z nich dát vzniknout výjimečným vínům. Vínům, která čistě, poctivě a pravdivě odrážejí terroir – tedy místo a čas, kde vznikla.

 

Říkáte si teď možná: vždyť to by ale mělo být samozřejmostí. Máte pravdu, mělo, ale není. Není samozřejmostí, že vinař neplundruje půdu a životní prostředí agrochemií, není samozřejmostí, že spíše než používání enologických přípravků dává přednost naslouchání vínu a přírodě, že dovede dát vínu lásku a čas, které víno potřebuje. A takovým vinařem, který toto dokáže – jedním z nemnoha -  je Ota Ševčík.

 

Jeho Neuburské, Ryzlink, Veltlínské zelené, pozoruhodné cuvée Grefty, Frankovka či Pinot Noir stojí za ochutnání a bližší poznání. Jsou to vína charakterní, mnohovrstevná. U bílých odrůd oceníte krásnou mineralitu a svěží a přece jemnou kyselinu. U červených stojí za to obdivovat svěžest a živost, které vínům dává pikantní tříslovina a pěkná kyselina, jíž se Ota u červených vín neobává.