Nahrávám...

Weingut Bettenheimer

Ve starém Ober-Ingelheimu leží vinařství Bettenheimer. Před 5 lety Jens Bettenheimer převzal rodinné vinařství v Ingelheimu am Rhein, aby pokračoval v 550-ti leté vinařské tradici . Jeho srdce patří klasickým odrůdám vinné révy – Spätburgunder, Frühburgunder, Silvaner, Riesling a Grauburgunder.

Ve vinicích starých téměř 50 let se réva před květem zbaví listí a každý druhý výhonek révy se ručně odstraní. Při práci na vinici se přihlíží k momentální měsíční fázi. Sklizeň se provádí striktně pouze ručně do malých nádob. Delší fermenatce pod řízenou teplotou s opakovaným mícháním podporuje typické aroma typu révy. Přidružené, dílem spontánní kvašení produkuje individuální a šťavnatá bílá vína, která jsou až do plnění a při nízkých teplotách skladována na kvasnicích, což jim dává hebký pocit s jemnou glazurou. Všechna červená vína jsou po dlouhém kvašení skladována výhradně v dubových rýnsko-hesenských sudech nebo v bariku v 300 let starých klenutých sklepech.

„Mou vizí je plnit lahve výraznými a osobitými víny, která pravdivě odrážejí charakter ročníku, odrůdy a našeho vápenitého terroir. Cesta je cíl!“

J. Bettenheimer, Chardonnay

bílé, suché, lehké, minerální
Ingelheim, Rheinhessen, Německo

Cena: 250 Kč

ZobrazitKoupit

Bettenheimer Riesling trocken

bílé, suché, lehké, ovocité
Ingelheim, Rheinhessen, Německo

Cena: 250 Kč

ZobrazitKoupit