Nahrávám...

O Fajnšmekru

PITNÁ VÍNA A POCTIVÉ JÍDLO
fajnšmekrům, kteří dovedou vychutnávat život

Inspirace

Když jsme byli v září 2010 na prázdninách v Baskicku, okouzlily nás uličky v nichž jeden bar vedle druhého nabízel dobré víno a skvělá pintxos . Také nás fascinovaly "baskické" neděle, kdy všichni včetně rodin s dětmi a důchodců vyrazili na "poteo". Brouzdali ulicemi od baru k baru, popíjeli Txakolí a pojídali pintxos před tím, než se s rodinou vydali na pozdní oběd do některé ze skvělých restaurací.

Idea a její materializace

No a protože máme rádi dobré jídlo a skvělé víno a rádi přijímáme výzvy trochu bláznivých projektů, otevřeli jsme v červnu 2011 malý kamenný obchod, kde nejen vršovičtí fajnšmekři nalézají oázu dobrého jídla a vína. O tři roky později jsme se rozhodli zpřístupnit naše pečlivě vybrané produkty také všem fajnšmekrům, fajnšmekryním a fajnšmekřčatům z celé ČR prostřednictvím internetového obchodu.

Jsou místa, kde pitnou vodu naleznete jen v oáze, s vínem je to stejné.
Vítejte v on-line oáze s víny, která můžete pít bez obav.

Fajnšmekří tým

Kristina

kristina(zavináč)fajnsmekr.com

spoluzakladatelka a spolumajitelka

"Jídlo stálo vždycky v popředí mého zájmu. Nejdřív jsem se hodně zajímala o nejrůznější přístupy v oblasti zdravé výživy a lecos z různých přístupů ke stravování jsem taky vyzkoušela, mimojiné taky dva roky vegetariánství. Postupem času jsem ale zjistila, že to, co je pro mě u jídla a pití nejdůležitější je zážitek a požitek. A tak se pro mě logickým parametrem při výběru surovin a potravin, které si nosím domů, stala chuť a kvalita. U vína je to podobné, je pro mě důležité nejen, zda víno dobře chutná, ale taky to, co dělá mému tělu a duši. Přesířeným, uniformním, uměle nabušeným a chemií zmučeným vínům jsem proto dala navždy sbohem.

Fajnšmekr jsem spoluzakládala s ideou, že se stane oázou poctivého jídla a pitného vína v poušti levných průmyslových potravin a nápojů."

Martin

martin(zavináč)fajnsmekr.com

spoluzakladatel a spolumajitel

„K dobrému jídlu a vínu se člověk musí projíst a propít. Po prvních pár vypitých lahvích vín naturálních, chcete-li takzvaně autentických již není cesty zpět. Baví mě být označován za vinně deviantního a rád zkazím i vás.“

Luci

luci(zavináč)fajnsmekr.com

pracovní i morální podpora, spřízněná fajnšmekří duše

„Ve Fajnšmekru jsem začala pracovat, protože mi byla blízká filozofie celého konceptu. Jsou tu výrobky od farmářů, vína od vinařů, kteří vše dělají přírodně a s láskou. Věnují se každému detailu a tomu, co vyprodukují opravdu věří, což v dnešní době není úplně běžné. A tento přístup má i Kristina a Martin a proto je pro mě Fajnšmekr úžasná příležitost, jak se něčemu takovému věnovat.“