top of page
Bianka Daniel Schmitt
Srdcaři z Rheinhessenu

Vinařství Bianka Daniel Schmitt hospodaří asi na 20 hektarech vinic v biodynamickém režimu na levém břehu řeky Rýn v regionu Rheinhessen v Německu.

Daniel začal postupně přebírat rodinné vinařství, které už delší dobu pěstovalo své hrozny dle zásad bio zemědělství, před více než deseti lety. Dokončil konverzi na biodynamiku a získal certifikaci Demeter.

 

V roce 2012 se do vinařství na stáž přihlásila mladá a velmi talentovaná studentka enologie původem z Maďarska. Tady do příběhu vstupuje Bianka. Společně vykročili na cestu svého srdce, na cestu k naturálním vínům. Dneska můžeme bez nadsázky říct, že patří k nejvýraznějším naturálně vinným hvězdám v Evropě a jejich vína si získala srdce pijáků po celém světě.

 

Víno, jež stvořili čas, půda a láska.

 

Vína Bianky a Daniela vznikají v dialogu a v harmonii, jak oni sami říkají, jin a jang elementu. Vína provázejí na cestě k jejich vzniku společně, i když nemůžete přehlédnout tu větší vliv Bianky, jinde Daniela. Jejich vína jsou minerální, osobitá, charakterní a perfektně pitelná. Mají jemnost a charisma stejně jako vinaři, z jejichž práce vznikají.

Ochutnejte Rheinhessen plný vášně, který se vymyká škatulkám.

bottom of page