top of page
Im Weinegg Fabian Schmidt
Víno ze svahů řeky Main

 

Fabian Schmidt začal vinařit v roce 2009. Nepochází ze starobylého vinařského rodu, oba jeho rodiče jsou zubaři. Chtěl si vybrat povolání, kde bude moci trávit hodně času venku v přírodě. Vinařství se zdálo jako dobrý nápad. A my jsme moc rádi, že se tak rozhodl.

 

Začínal na 3,5 hektarech ve vinařském regionu Rheingau v obci Hochheim, dnes obhospodařuje hektarů 12. Jeho vína vznikají v historické budově vinařství ze 13 století. Restaurace a vinotéka, které jsou součástí vinařství, rozhodně stojí za návštěvu.

Zdraví vinic a prostředí, ve kterém ve vinohradě pracuje, pro něj byly vždycky nejvyšší prioritou. To je důvod proč jsme s ním před více než 10 lety začali spolupracovat. Často jsme vedli debaty o bio hospodaření a procedurách ve sklepě. Od roku 2019 Fabian hospodaří biodynamicky a v roce 2023 získal certifikaci Demeter. Jeho vína jsou spontánně fermentovaná, nejsou čířená a obsahují mnohem méně siřičitanů než je běžně v Německu zvykem. 

Přestože můžeme s klidným svědomím říct, že jeho vína jsou naturální, jeho styl je čistý, vybroušený a elegantní. Vína jsou školena v nerezu, prostě vtělený řád.

Nepotrpíte-li si na divočinum ale preferujete eleganci střídmých německých rieslingů, pak jsou tohle vína právě pro vás.

bottom of page