top of page
Andrejka vinice.jpg
Petr a Andrejka sklep.jpg
Petr a Andrejka qvevri.jpg
sklep 2.jpg
Dobrá vinice
Znojemsko naturální – odjakživa

Vinař Petr Nejedlík patří k vůbec prvním vinařům na Moravě, kteří pochopili, že velká vína nevznikají ve sklepě, ale ve vinici.

 

Hospodaří na 15 hektarech vinic v Národním parku Podyjí v okolí Nového Šaldorfu na Znojemsku. Vinice ošetřuje bez použití tzv. systémové chemie, používá postřiky z přírodních produktů, jako jsou kopřivy, přeslička, případně na bázi síry či vodního skla.  Hnojí koňským a kravským hnojem.

Ve sklepě vznikají vína přirozeně, bez výrazných "enologických" zásahů. Petr se při svých studiích ve Slovinsku přesvědčil, že přinesete-li do sklepa kvalitní a zdravou surovinu, prospějete pak vínu nejlépe tím, když zachováte klid, necháte ho být a dáte mu čas. Vína zrají v ideálních podmínkách starých pískovcových sklepů.

Dnes se na vzniku vín značnou měrou podílí také Petrova žena Andrea. Je vínům trpělivou průvodkyní a pod jejíma rukama vína dostávají nový rozměr.

Vína z Dobré vinice jsou elegantní a svá, odrážejí pravdivě ročník i terroir. Vynikají mineralitou a skvěle se vyvíjí v čase. Jsou výbornými parťáky do gastronomie, protože se skvěle párují s jídlem.

profi vinohrad_Dominik.jpg
vinice detail.jpg
sklep 1.jpg
bottom of page