Vinařská obec Bořetice patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti a první zmínky o vinaření zde sahají až do poloviny 14. století. Vinné keře zde rostou na hlinito-písčitých a jílo-sprašových půdách.

 

Ota Ševčík je nejen skvělý vinař, ale taky bezva chlapík s obrovskou vášní pro víno, půdu a terroir. Kdo navštívil některou z mnoha degustací, které u nás Ota měl, ví, jak dokáže zapáleně hovořit o potřebě zadržování vody v krajině a o povážlivě klesajícím poměru humusu v půdě.

 

Vinaření má Ota doslova v krvi, pochází z rodiny v níž se vinařilo od nepaměti. Už jako malý kluk pomáhal ve sklepě. Své první víno – Večerku -  udělal v ročníku 1992.

 

Dnes hospodaří na vinicích o rozloze 1,5 hektaru převážně na viničních tratích Kraví hora a Čtvrtě, kde je vysoký obsah vápníku a hořčíku, které dávají vínům jejich typickou mineralitu. Od roku 2017 je celá Otova produkce certifikovaná BIO, do sklepa mu nesmí žádní moderní enologičtí pomocníčci. Vína jsou nečířena a nefiltrovaná a velmi nízkým obsahem síry.

Adresa

Finská 3

101 00 Praha 10  Vršovice   

Otevírací doba

V novém roce se na vás opět těšíme od 12.1.

UT-PÁ

od 16:00 do 20:00

Kontakt

731 131 399

​​fajnsmekr@fajnsmekr.com

Follow

© 2019 by Fajnšmekr. Proudly created with Wix.com