Uplynulé degustace a akce

Degustace Dobré vinice s Andreou Nejedlíkovou
v úterý 15. listopadu 2022 od 20 hodin

Andrejku, Petra a Dobrou vinici z Nového Šaldorfa na znojemsku není třeba dlouze představovat. Dobrá vinice byla snad prvním vinařstvím v Čechách a na Moravě, které začalo vyrábět vína citlivě k přírodě a bez příkras a manipulace ve sklepě. Hrozny dozrávají na půdách s prvohorním podložím v Národním parku Podyjí a odpočívají v pískovcových sklepích. Vinařství má dlouhou historii a proto kromě aktuálních vín určitě ochutnáme i něco z archivu.

Cena vstupenky 550 Kč

Degustace sherry s Janem Čeřovským 
 
v úterý 1. listopadu 2022 v 19 hodin

  a také...

ve středu 2. listopadu 2022 ve 19 hodin

Sherry - fenomén, který vznikl díky snaze konzervovat víno pro transport do zámoří. Pojďte se s námi zamilovat do těchto výjimečných vín. Degustací bude provázet jeden z největších expertů a milovníků sherry Honza Čeřovský aka Jižní Svah.

"Manzanilla, Palo Cortado, Palomino, solera, saca, albariza a taky flór a možná i bota, bodega a en rama. Prostě sherry se vším, co k němu patří a dělá ho naprosto unikátním vínem. Čeká vás 16+ vzorků všech typických stylů i různých specialit a zajímavostí, to vše v kombinaci s tematickou přednáškou. Informací bude minimálně stejně jako vína, tedy až až! A součástí ochutnávky budou i tematická tapas k vyzkoušení v kombinaci s klasickými projevy oxidativního i biologického zrání."

Cena vstupenky 1090 Kč. Počet míst je velmi omezen, proto neváhejte!

Čtvrtek 8. září 2022 od 20 hodin

mistři Field blendů Jaroslav a Pavla Tesaříkovi  

Degustace Dlúhé Grefty

550 Kč na osobu 

Tesaříkovi zachraňují staré vinohrady a Jarda má skvělý nos na terroir, takže vinařství zvolna roste a plánuje i výsadbu nových vinic na skvělých polohách v Mutěnicích, které dosud ležely ladem.

Kromě field blendů - spojení vícero odrůd, které rostou společně v jedné vinici - má Jarda taky cit pro spojování odrůd tak, aby vytvořily co nejzajímavější víno. Tesaříkovic vína jsou možná právě proto tak vyvážená a zábavná. Skvěle zrají v čase, což se dá ale těžko prověřit jinak než ve vlastním archivu, který si sami vybudujete. :-) Lahve z Dlúhých Greftů se nikde na regálu dlouho neohřejí a jejich značná část taky odcestuje až za oceán. 

Ročník 2021 je určitě skvělý pro to s vlastním archivem začít. Tak to pojďte s námi přechutnat!

Na kus řeči s vinařem a volná průchozí degustace vín

Ochutnáte s námi česká vína?

Ve čtvrtek 29. září 2022 od 17,30 do 22 hodin

 

Karel Stejskal má vinice na sopečných půdách Českého středohoří na litoměřicku. Pojďte ochutnat jeho vína a popovídat si s ním o vinaření, terroiru a o všem, co vás o víně zajímá. Karel je jedním z mála vinařů, kteří v litoměřické podoblasti vyrábí rukodělná a přírodní vína. Prostřednictvím jeho vín, tak můžete objevovat skutečnou podobu tohoto kraje ve víně. Produkce je velmi malá, vinařství je to butikové v pravém slova smyslu, takže jeho vína jinde jen těžko ochutnáte.

Pojďte vyzkoušet něco nového!

Cena za degustaci 4 vzorků je 199 Kč. K rozhovoru můžete vína dál popíjet po skleničce, jak se vám zlíbí, za přiměřené bežné ceny. :-)

 

"Karel se vyučil vinařině ve Švýcarsku, které ho mimo jiné inspirovalo i volbě odrůd ve výsadbě. Pěstuje a vyrábí vína ze  třech odůd Pinot Gris, Pinot Noir a doplňkově Tramín. U pinotů se pak můžte setkat se šikorou škálou od bílých vín Pinot Gris, oranžové, klarety u PN až po klasické čevené velké víno zrající několik let v sudu.. zkrátka brugundy v mnoha různých podobách"

Čtvrtek 21. 7. 2022 16 - 22 hodin
Bubliny u Vltavy vol. 2

Fajnšmekr opět hostuje U Jednoho stolu!

 

Chcete ochutnat víc? Ponořte se s námi do světa přírodních bublinek! 
Co je to pét-nat? Jak vzniká? Proč je přírodní? 

Zodpovíme vám všechny otázky, ale hlavně Vám dáme ochutnat.

 

Ochutnáte například nový Pét-nat Ryoo Z Ryzlinku rýnského od Aleše Svatoše (Porta Bohemica), ale taky nedosážované sekty od Petra Marady.

Seznámíte se s Frajerem Vlašákem a panem Pinotem? A už jste někdy ochutnali červené bubliny?

 

Těšíme se na Vás! Začínáme zvolna od 16 hodin.

 

Stín a vlahý vánek od Vltavy párovaný s přírodními šumivými víny. Co víc si v letní podvečer přát?

O hladu vás nenecháme! Ladíme street food, brzo prozradíme víc.

Ten čas letí, viďte.

V pátek 10. června 2022 od 16:30

Fajnšmekr slaví 11 let!

A kdo si dokáže dát 1 a 1 dohromady, je mu jasné, že zas bude STREET PARTY, tentokrát na téma NAŠE SRDCOVKY.

Pojďte s námi popít naše nejoblíbenější lahve.

Některé dokonce v magnum provedení!

Rezervace není třeba prostě dorazte!

Čtvrtek 2. 6. 2022 20,00

Degustace Petr Koráb

Petra Korába není třeba ve fajnšmekřích kruzích příliš představovat. Ale pokud jej přece jen zatím neznáte, vězte, že je to ochránce starých vinohradů a strážce ŽIVÉ HORY.  Proslul zejména svými charakterními Frankovkami, které skvěle zrají na lahvi, ale i lehkonohými a osvěžujícími Neuburgery, bez nichž bychom si léto jen těžko dokázali představit.

Cena vstupenky je 490 Kč/osoba a je třeba jednat rychle, míst je málo.

 

Čtvrtek 26. 5. 2022 od 17 hodin

Bubliny U jednoho stolu

Fajnšmekr hostuje v kreativní dílně a baru U Jednoho stolu na půvabné smíchovské náplavce.

Naturální bublinky, včetně jednoho nedozážovaného Champagne, romantické výhledy na Vltavu, hudba a skvělá parta milovníků a milovnic naturálních vín.

Rezervace netřeba, vstupné 0 Kč, platíte, co vypijete.

Pátek 6. května 2022

Gut Oggau party

Open-air volná degustace vín legendárního burgenlandského vinařství Gut Oggau. Po sklenkách i degustačních vzorcích budete moci ochutnat Timothea, Joschuariho a Emmerama v různých ročnících. Vybereme i pár starších lahví z archivu a Krisťa možná pustí i nějaký ten Brutal, fajnšmekři a fajnšmekryně vědí.

Rezervace netřeba, vstupné 0 Kč, každý platí, co propije.

Čtvrtek 28. dubna 2022 od 20 hodin

Degustace vinařství Porta Bohemica s Alešem a Simonou

Vinařství Porta Bohemica hospodaří na svazích sopečných kopců Českého středohoří, na dohled České brány, půvabného geologického útvaru, který dal vinařství jméno. 

Pojďte s námi ochutnat česká vína!

Co je nově na lahvi, ale i zajímavá meziročníková srovnání. A bude také Alešův legendární a v New Yorku tolik oblíbený Tramín oranž!

Vstupné 490 Kč za osobu

Úterý 8. března 2022 od 19 hodin

Ženská naturálně vinná párty

aneb decentně dekadentní oslava MDŽ

7 vín

5 tapas

pokec o sebelásce bez narcismu a sebevědomí bez samolibosti

Vstupné 890 Kč za osobu

 

Čtvrtek 23. a 24. 2. 2022 od 20 hodin

Zdeněk Vykoukal a co je nově na lahvi

Vstupné 440 Kč za osobu.

 

Zdeněk v listopadu lahvoval nová vína. Ročník 2020 se jeví přímo úchvatně. Elegance a mineralita jsou tu klíčovými slovy. Tahle vína vás chytí za srdce! Přechnutnáte je s námi?

 

Nebude ani chybět něco z archivu!

V ceně je jako vždy i něco malého k snědku