Nahrávám...

Domaine de L´Écu, Val de Loire, Francie

Vinaří bez systémové chemie vlastně od vždycky. Výdobytky moderní enologie odmítli už v době, kdy začaly tyto „zázračné“ preparáty přicházet do módy. Jejich vína jsou skutečným obrazem terroir – místa a času, kde vznikla.
Dnes Domaine de L´Écu vede Fred Niger, původním povoláním právník a kriminolog. Jeho vína jsou přísně naturální, svá a velice šarmantní, stejně jako Fred. ;-)


Proč je máme rádi


Vína z Domaine de L´Écu jsou taková, jak je příroda stvořila. Některá jsou jemná a sofistikovaná, jiná zase sympaticky excentrická a nespoutaná. Nepodbízejí se, nebudou se snažit naplnit vaše očekávání či představu o tom, jaká mají být vína z apelace Muscadet Sévre et Maine.  Nabízí zcela nový pohled. Zvou k bližšímu seznámení. A pokud jim otevřete své srdce a chuťové pohárky, překvapí vás nevšedním a hlubokým zážitkem.


Několik faktů


Domaine de L´Écu hospodaří na 24 ha vinic obklopujících městečko Landreau v apelaci Muscadet Sévre et Maine v údolí řeky Loiry ve Francii. Získali četné certifikace bio a biodynamického hospodaření. Jsou členem sdružení Renaissance d´Appelations, které se aktivně snaží do vinařství vrátit úctu k přírodě, životnímu prostředí a zejména k přirozenému terroir vlastních apelací. Terroir by nemělo být deformováno umělými zásahy na vinici ani ve sklepě.


Kde se tato vína pijí?


Fredova vína zdobí vinné lístky nejlepších restaurací světa. Taurus z ročníku 2010 podávají ke svým pokrmům i v kodaňské Nomě. U nás v Praze je můžete ochutnat samozřejmě ve Fajnšmekru, umně párovaná s noblesními pokrmy v michelinské La Degustation, a jen tak pro radost ve vinném baru Vinograf na Senovážném a ve vinárně Bokovka.

Domaine de L´Écu a Fred

Domaine de L´Écu, Méphisto 2014

červené, suché, středně plné, ovocité s pěknou svěžestí Val de Loire, Francie šťavnaté, veselé víno s pěknou ovocností, trochu vyzývavé a tajemné,…

Cena: 750 Kč

ZobrazitKoupit

Domaine de L´Écu, RedNoz 2014

červené, suché, lehčí, ovocité Val de Loire, Francie rozverné víno, zpočátku trochu divočejší v projevu, přívětivé, oceníte při večírku s přáteli, není…

Cena: 480 Kč

ZobrazitKoupit

Domaine de L´Écu, Taurus 2012

bílé, suché, plné, charakterní, minerální Landreau, Muscadet Sévre et Maine, Val de Loire, Francie je komplexní, s krásnými kouřovými tóny, nejlépe si ho…

Cena: 799 Kč

ZobrazitKoupit